Pomoc

W jaki sposób zamontować panele LVT? 

Panele LVT są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem na posadzki w budynkach komercyjnych oraz mieszkalnych. Do złudzenia przypominają posadzki z naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień. Są wodoodporne, łatwe w montażu i pielęgnacji. Aby zapobiec problemom podczas instalacji i użytkowania, należy przestrzegać ważnych zasad:

 • Aklimatyzuj panele LVT w temperaturze 18 - 26 ° C przez co najmniej 48 godzin przed instalacją
 • Panele LVT  nie mogą być instalowane na starych pokryciach podłogowych. W przypadku, gdy nie ma możliwości przygotowania podłoża, można zastosować specjalny podkład do szybkiego montażu z klejem – XTRAFLOOR™ Flex Pro – pozwala on wyrównać niedoskonałości skracając czas i redukując koszty instalacji.
 • Nie można układać paneli LVT w pomieszczeniach, jeśli nie są wystarczająco odizolowane od wilgotności z podłoża.
 • Nie używaj paneli LVT z widocznymi wadami, odbiegających od normy kształtem lub wymiarem; zgłoś to niezwłocznie do dostawcy.
 • Unikać ekspozycji ułożonego materiału podłogowego na działanie wody (trwającej kilka godzin) i długotrwałej ekspozycji na działanie wilgotności względnej przekraczającej 75%.
 • Słońce w przeszklonych pomieszczeniach od strony południowej może spowodować wzrost temperatury elementów podłogi powyżej + 35 ° C. W takim przypadku zalecamy użycie kleju zawierającego włókno szklane oraz zabezpieczenie podłogi za pomocą odpowiedniego urządzenia zacieniającego (folie okienne, rolety zewnętrzne, markizy itp.).
 • Zapobiegaj oddziaływaniu przedmiotów o ostrych krawędziach na powierzchni podłogi. Kamyczki, piasek, krawędzie nóg mebli, pazury zwierząt domowych mogą powodować uszkodzenia powierzchni poprzez zarysowanie. Na nogi mebli zamocuj miękkie plastikowe nakładki ochronne, podkładki filcowe itp. Pod krzesła na kółkach można użyć maty ochronne.
 • W przypadku wózków inwalidzkich należy stosować koła typu „W” - miękkie tworzywo sztuczne na twardym rdzeniu lub ochronne podkładki PET przeznaczone do mebli mobilnych.
 • Niestosowanie się do znaków kierunkowych (strzałek) podczas układania podłogi może skutkować różnym połyskiem fragmentów podłogi. Brak strzałek na spodniej stronie paneli jest powodem do złożenia reklamacji.
 • Wyreguluj system ogrzewania podłogowego, aby uzyskać temperaturę podłoża nie przekraczającą + 28 ° C.
 • Wykładziny winylowe są przygotowane do użycia po ich oczyszczeniu. Instrukcje czyszczenia i konserwacji znajdują się w dokumentach technicznych i na opakowaniach środków czyszczących. Używaj środków czyszczących przeznaczonych do wykładzin PCV z warstwą ochronną PUR. W przypadku wątpliwości zastosowanie mają instrukcje odpowiedniego producenta środków czyszczących.

 Jak układać PIANOMAT pod wykładziny? 

Przed przystąpieniem do montażu podkładu należy przygotować podłoże, na którym będziemy instalować podkład PianoCarpet.

Podkład PianoCarpet można układać na dowolne podłoże (drewniane lub betonowe), wypoziomowane i gładkie. Podłoże musi być suche, czyste, bez pyłu, kurzu, rys i pęknięć. Przy podłożu pylącym, np. betonowym proponujemy zagruntować podłoże środkiem do gruntowania.

Taśma Dwustronna

Przy tej metodzie mocowania polecamy:

 • taśmę dwustronną
 • klej "TEC" w sprayu w opakowaniu 500ml (wystarczajacy na ok. 30m2)

Podkład  należy wyjąć z opakowania i rozwinąć. Później przycinamy podkład na potrzebny nam wymiar. W pierwszym etapie podkład PianoCarpet przyklejamy do odpowiednio przygotowanego podłoża za pomocą kleju. Podkład układamy dopasowując do siebie twardość jego krawędzi. W drugim etapie naklejamy taśmę dwustronną na podkład PianoCarpet i układamy na nim wymierzoną i dopasowaną wykładzinę.

I to wszystko ! Możemy się cieszyć z naszej nowej, ekskluzywnej podłogi.

Jak układać PIANOMAT pod panele? 

Podkład wystarczy rozwinąć z rulonu i przyciąć do potrzebnego wymiaru, posługując się przy tym nożycami lub nożem do wykładzin. Krawędzie podkładu powinny do siebie przylegać na styk – w przeciwnym razie powstaną mostki akustyczne, pogarszające właściwości akustyczne podłogi, co obniży komfort jej użytkowania. Zawsze zalecamy zabezpieczenie powierzchni folią paraizolacyjną o grubości min. 0,2 mm.

Ze względu na nasiąkliwość wodą, podkłady Pianomat nie powinny być stosowane w miejscach narażonych na zawilgocenie lub miejsca gdzie mogą być poddane działaniu wody. W celu zabezpieczenia systemu „posadzki pływającej” przed zawilgoceniem, należy zawsze stosować zabezpieczenie pod postacią folii paraizolacyjnej.

Podłoże na którym będziemy montować panele podłogowe powinno być czyste, równe i wypoziomowane: odchyłka poziomu nie powinna przekraczać 3 mm/ 2 m. Posadzka powinna być odpowiednio wysezonowana o wilgotności nie większej niż 3%. Podkłady PianoWood układamy jako jedną warstwę, tak aby boczne krawędzie poszczególnych pasów podkładu bezpośrednio do siebie przylegały – nie zostawiamy odstępów dyletacyjnych.

Jak układać wykładzinę dywanową ?  

Zalecamy układanie wykładziny w kierunku prostopadłym do ułożonego podkładu.
Taki sposób montażu może być wykonywany w pokojach o powierzchni do  25m , najlepiej żeby układana wykładzina była w jednym kawałku. Jest to najprostszy sposób montażu, a dodatkowo nie wymaga zaawansowanej wiedzy i specjalistycznych narzędzi. Można go wykonać we własnym zakresie. 

Jak układać wykładzinę w płytkach?

Wykładziny dywanowe w płytkach można instalować na różnego rodzaju nowo przygotowanych oraz już istniejących podłożach. Wymagane jest aby podłoże było stabilne, równe i gładkie. Płytek dywanowych nie klei się na stałe do podłoża ale układa luźno na podkładzie pokrytym gruntem antypoślizgowym. Dzięki temu wymiana pojedynczego modułu jest niezwykle prosta. W przypadku, gdy nie ma możliwości przygotowania podłoża, można zastosować specjalny podkład do szybkiego montażu z klejem – XTRAFLOOR™ Flex Pro – pozwala on wyrównać niedoskonałości skracając czas i redukując koszty instalacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl